Promocja!

Mate Cocido Taragüi – 20 saszetek x 3gr. (x 10 szt.)

Mate Cocido Taragüi. 20 saszetek. Alternatywny i praktyczny sposób delektowania się yerba mate.

Wytworzona całkowicie z liści yerba mate, pieczołowicie pielęgnowanych od uprawy po produkcję, jest smacznym naparem i zdrową alternatywą dla innych napojów serwowanych w kubku. Odmienny i praktyczny sposób na delektowanie się charakterem i zaletami yerby mate Taragüi o intensywnym i wydajnym smaku.

SKU: cocidox10 Kategorie: , , , Tag:

Opis

Pochodzenie

Yerba mate to roślina uprawiana w Argentynie, jej największym światowym producencie, ale także w Paragwaju i na południu Brazylii, gdzie teren, temperatura i wilgotność tworzą idealne warunki. Ameryka Południowa jest jedynym miejscem na świecie, gdzie uprawia się yerba mate. Oprócz bycia głównym światowym konsumentem, Argentyna jest również największym producentem i eksporterem yerby, posiadającym 60% udziału w globalnym rynku.

Yerba mate produkowana w Argentynie zdobyła certyfikat pochodzenia.

Ten certyfikat nie tylko zapewnia ramy prawne, ale też ustanawia zasadniczy związek jaki mają jakość i położenie geograficzne produkcji. Mate to napar na bazie yerba mate bardzo popularny w niektórych krajach Ameryki Południowej: Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii.

Spożycie yerba mate sięga czasów Indian Guarani, rdzennej ludności pewnych obszarów Ameryki Południowej. Indianie Guarani żuli liście mate, albo przygotowywali napary w tykwie wypełnionej wodą. Yerba mate słynie z zapobiegania zmęczeniu i sprzyja dobremu nastrojowi, ale także jest spożywana dla celów terapeutycznych.

Obecnie Taragüi jest marką wiodącą w Argentynie, produkuje powyżej 56.000 ton yerby mate rocznie.

Od założenia firmy w roku 1940, yerba mate Taragüi jest uprawiana, zbierana i przygotowana przez prawdziwych ekspertów. Jej wytwarzanie odbywa się w zakładzie Establecimiento Las Marías, który obejmuje ponad 30.000 hektarów w argentyńskiej prowincji Corrientes. Przedsiębiorstwo Las Marías zostało założone w 1924 roku, kiedy Víctor Navajas Centeno rzucił wyzwanie tradycjom hodowlanym północno-wschodniej Argentyny i założył najbardziej wysunięte na południe plantacje yerba mate.

Od 1924 rodzinna firma Las Marías jest gwarantem doskonałej jakości yerba mate i kontroluje wszystkie etapy produkcji, od uprawy po sprzedaż.

Obecnie z tego samego zakątka argentyńskiej prowincji Corrientes, z prawie 100 lat doświadczenia na rynku, i z tym samych duchem innowacyjności, Las Marías jest synonimem wysokiej jakości w produkcji yerba mate.