Promocja!

Taragüi Loose Leaf do French Press

Yerba Mate Taragüi Typ Mielenia do French Press RAS x 180 g

Wytworzona całkowicie z liści yerba mate, pieczołowicie pielęgnowanych od uprawy po produkcję, jest smacznym naparem poddanym specjalnemu mieleniu opracowanemu wyłącznie dla French Press. Odmienny i praktyczny sposób na delektowanie się charakterem i zaletami yerby mate Taragüi o intensywnym i wydajnym smaku.

 

SKU: Taragui-French-Press-180g Kategorie: , , Tag:

Opis

Pochodzenie

Yerba mate to roślina uprawiana w Argentynie, jej największym światowym producencie, ale także w Paragwaju i na południu Brazylii, gdzie teren, temperatura i wilgotność tworzą idealne warunki. Ameryka Południowa jest jedynym miejscem na świecie, gdzie uprawia się yerba mate. Oprócz bycia głównym światowym konsumentem, Argentyna jest również największym producentem i eksporterem yerby, posiadającym 60% udziału w globalnym rynku.

Yerba mate produkowana w Argentynie zdobyła certyfikat pochodzenia.

Ten certyfikat nie tylko zapewnia ramy prawne, ale też ustanawia zasadniczy związek jaki mają jakość i położenie geograficzne produkcji. Mate to napar na bazie yerba mate bardzo popularny w niektórych krajach Ameryki Południowej: Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii.

Spożycie yerba mate sięga czasów Indian Guarani, rdzennej ludności pewnych obszarów Ameryki Południowej. Indianie Guarani żuli liście mate, albo przygotowywali napary w tykwie wypełnionej wodą. Yerba mate słynie z zapobiegania zmęczeniu i sprzyja dobremu nastrojowi, ale także jest spożywana dla celów terapeutycznych.

Obecnie Taragüi jest marką wiodącą w Argentynie, produkuje powyżej 56.000 ton yerby mate rocznie.

Od założenia firmy w roku 1940, yerba mate Taragüi jest uprawiana, zbierana i przygotowana przez prawdziwych ekspertów. Jej wytwarzanie odbywa się w zakładzie Establecimiento Las Marías, który obejmuje ponad 30.000 hektarów w argentyńskiej prowincji Corrientes. Przedsiębiorstwo Las Marías zostało założone w 1924 roku, kiedy Víctor Navajas Centeno rzucił wyzwanie tradycjom hodowlanym północno-wschodniej Argentyny i założył najbardziej wysunięte na południe plantacje yerba mate.

Od 1924 rodzinna firma Las Marías jest gwarantem doskonałej jakości yerba mate i kontroluje wszystkie etapy produkcji, od uprawy po sprzedaż.

Obecnie z tego samego zakątka argentyńskiej prowincji Corrientes, z prawie 100 lat doświadczenia na rynku, i z tym samych duchem innowacyjności, Las Marías jest synonimem wysokiej jakości w produkcji yerba mate.

Jak się pije

Są 2 sposoby picia zmielonego Loose Leaf Butelka z Zaparzaczem i French Press. 

Butelka z Zaparzaczem

  1. Wsyp 3 g yerba mate do butelki z zaparzaczem. 
  2. Zalej 330 ml wrzątku. 
  3. Ciesz się Loose Leaf Taragüi w butelce z zaparzaczem. 
  4. Spróbuj również z cukrem, miodem lub mlekiem! 

French Press 

  1. Wsyp 3 g yerba mate do French Press. 
  2. Zalej 250 ml wrzątku. 
  3. Odczekaj 5 minut. 
  4. Przelej zawartość do kubka/naczynia.
  5. Ciesz się Loose Leaf Taragüi w kubku.
  6. Spróbuj również z cukrem, miodem lub mlekiem! „

 

Informacje dodatkowe

Waga ,180 kg