Zestaw Taragüi Mate Xperience

Taragui Mate Xperience to zestaw yerba mate skierowany do początkujących, który pozwala poznać i doświadczyć tego typowego dla Ameryki Południowej naparu. Posiada wszystkie niezbędne elementy, aby cieszyć się wyjątkowym rytuałem mate, wykonanym w tradycyjnej formie. 

1 matero 

1 bombilla 

1 opakowanie yerba mate Taragüi 250 g 

Zawiera wszystkie instrukcje, żeby ją przygotować we właściwy sposób i cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje ten zdrowy napój.

SKU: Taragui-Starter-Kit-250g Kategorie: , , ,

Opis

Pochodzenie

Yerba mate to roślina uprawiana w Argentynie, jej największym światowym producencie, ale także w Paragwaju i na południu Brazylii, gdzie teren, temperatura i wilgotność tworzą idealne warunki. Ameryka Południowa jest jedynym miejscem na świecie, gdzie uprawia się yerba mate. Oprócz bycia głównym światowym konsumentem, Argentyna jest również największym producentem i eksporterem yerby, posiadającym 60% udziału w globalnym rynku.

Yerba mate produkowana w Argentynie zdobyła certyfikat pochodzenia.

Ten certyfikat nie tylko zapewnia ramy prawne, ale też ustanawia zasadniczy związek jaki mają jakość i położenie geograficzne produkcji. Mate to napar na bazie yerba mate bardzo popularny w niektórych krajach Ameryki Południowej: Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii.

Spożycie yerba mate sięga czasów Indian Guarani, rdzennej ludności pewnych obszarów Ameryki Południowej. Indianie Guarani żuli liście mate, albo przygotowywali napary w tykwie wypełnionej wodą. Yerba mate słynie z zapobiegania zmęczeniu i sprzyja dobremu nastrojowi, ale także jest spożywana dla celów terapeutycznych.

Obecnie Taragüi jest marką wiodącą w Argentynie, produkuje powyżej 56.000 ton yerby mate rocznie.

Od założenia firmy w roku 1940, yerba mate Taragüi jest uprawiana, zbierana i przygotowana przez prawdziwych ekspertów. Jej wytwarzanie odbywa się w zakładzie Establecimiento Las Marías, który obejmuje ponad 30.000 hektarów w argentyńskiej prowincji Corrientes. Przedsiębiorstwo Las Marías zostało założone w 1924 roku, kiedy Víctor Navajas Centeno rzucił wyzwanie tradycjom hodowlanym północno-wschodniej Argentyny i założył najbardziej wysunięte na południe plantacje yerba mate.

Od 1924 rodzinna firma Las Marías jest gwarantem doskonałej jakości yerba mate i kontroluje wszystkie etapy produkcji, od uprawy po sprzedaż.

Obecnie z tego samego zakątka argentyńskiej prowincji Corrientes, z prawie 100 lat doświadczenia na rynku, i z tym samych duchem innowacyjności, Las Marías jest synonimem wysokiej jakości w produkcji yerba mate.

Jak się pije

JAK PRZYGOTOWAĆ DOBRĄ YERBA MATE W 5 KROKACH  

  1. Wypełnij 3/4 naczynia suszem yerba mate.
  2. Odwróć naczynie i potrząśnij je silnie, aby składniki (liście, łodyżki i proszek z liści) wymieszały się równomiernie.
  3. Pochyl yerbę pod kątem 45° i dodaj trochę letniej wody od strony z mniejszą ilością yerby. 
  4. Umieść bombillę opierając ją o wewnętrzną ściankę naczynia.
  5. Dolej powoli gorącej wody (75°C) i ciesz się swoją yerba mate z Taragüi.

 

Informacje dodatkowe

Waga ,280 kg